ساخت آزمون‌های آنلاین هوشمند با آزمون‌ساز برخط هم صدا می‌خواهم ببینم

مدرسه یا خرابه؟

مدرسه همان طور که از اسمش پیداست جایی است برای تحصیل علم؛ تمامی پیشرفت های جوامع بشری مدیون مدرسه ها هستند چرا که تمامی دانشمندان، دانش اصلی و پایه ای خود را از این مدرسه ها فرا گرفته اند. در زمان کنونی که جامعه بشری ثانیه به ثانیه در زمینه علمی شاهد رخدادهای جدید علمی است مدارس نقش شان بسیار بسیار مهم‌تر و تعیین کننده‌تر است چرا که مدارس باید دانش آموزانی را تربیت کنند که بتوانند در آینده به پیشرفت های علمی بیافزایند و جامعه را با علمشان به جلو ببرند.

بنده که معلم هستم و چندین سال است در مدارس شهرستان آستارا تدریس می کنم شاهد پس‌رفت نقش علمی مدارس بودم و شاید در بین مدارسی که تا کنون تدریس کرده‌ام مدرسه‌ای ندیدم که با توجه به پیشرفت علمی مملکت پیشرفت کرده باشد یعنی فاقد امکانات کامپیوتری، اینترنتی، آزمایشگاهی و کتابخانه‌ای مناسب با زمان می‌باشند. این مسایل این روزها دیگر خیلی عذابم می‌داد تا اینکه گفتم در این سایت درد دلم را بنویسم تا شاید کسی بخواند و فکری به حال مدرسه‌های ما بکند. امیدوارم مسئولین بخوانند و دردی را دوا کنند.

عکس هایی از مدرسه مصطفی خمینی عباس آباد آستارا

 

وقتی چنین مدارسی را می بینم با خود می گویم در این زمانه پیشرفته دانش آموزانی که در این مدارس شبیه به خرابه‌ها درس می‌خوانند اگر در آینده بتوانند به یک موفقیت علمی دست یابند باید از آنان تقدیر ویژه به عمل بیاد.

البته مدارس شبیه به این در این شهرستان باز هم هست مثلاً مدرسه بهار و باهنر در شهر لوندویل.
مسئولین شهرستان آستارا و شهر لوندویل باید بدانند که پیشرفت شهرشان در گروِ پیشرفت علم است ولی با وجود چنین مدارسی فکر پیشرفت را باید از سر به در کرد.
این مدارس فاقد آزمایشگاه، اتاق کامیپوتر، اینترنت دانش آموزی، و کتاب خانه به درد بخور هستن.

سوالاتی از مسئولان شهرستان

در چنین وضعیتی از مسئولان شهر می پرسم:

 1. آیا حاضرید فرزندان خودتان در چنین مدرسه‌ای درس بخوانند؟
 2. آیا خوب است اتاق کار شما شبیه به کلاس‌های درس مدرسه فوق باشد؟
 3. شما خودتان قضاوت کنید اینجا کجاست مدرسه یا خرابه؟

 

نکته قانونی:

بنده به عنوان مدیر سایت مسئولیت این نوشته‌ها را تمام و کمال بر عهده دارم و مسئولان عزیزی که از این نوشته خرسند نیستند بدانند که تمامی فعالیت‌های این سایت قانونی بوده و دارای گواهی ثبت می‌باشد؛ در نتیجه مطالب سایت تنها بعد از بررسی و دستور وزارت ارشاد اسلامی قابل ویرایش یا حذف می‌باشد.

 

 1. مهدی :
  05 مرداد 94

  جناب محمودی طرز فکر شما و امثال شما باعث شده که کشور در چنین و ضعیت عقب مانده قرار بگیره شما لطف کنید. وضعیت مدارس رو در کشور های افغانستان پاکستان یا همین ترکیه که منبع در آمد مناسبی ندارن چطوری 95 درصد از مدارسشون رو هوشمند کردن و معلمانشون مانند نماینده زندگی می کنند.

 2. محمودي :
  14 خرداد 94

  سلام همکارگرامی
  حق باشماست.این چندسال ،خیلی ازمدارس نوسازی شده اند وخوشبختانه وسایل وتجهیزاتشان نو هست.
  اماباید مراقبت کرد و درحفظ تجهیزات کوشید.
  برخی ازمدارس البته هنوزقدیمی وفاقدامکانات آموزشی اند.
  امیدوارم باهمت بیشتر ،مدارس وامکانات استاندارد ساخته شود .
  راستی یاد مدارس قدیمی به خیر ،هرنیمکت جای 4نفربود .صمیمانه وپرتلاش بودیم.

دیدگاه تان را بنویسید

برای تائید دیدگاه قوانین زیر را رعایت کنید.

 • دیدگاه شما بایستی در رابطه با همین مطلب باشد.
 • فارسی تایپ کنید و از نوشتن دیدگاه‌های فینگلیش خودداری کنید.